Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Güreş Şampiyonası’nda madalya kazanan milli güreşçiler ile bir arayla gelerek tebrik etti. Bakan Kasapoğlu, sporda sadece başarının değil, kişiliğinde önemli olduğunu belirterek, “Güreş camiamızı, sporcularımızı hep örnek gösteriyorum. Bu örnekleri daha da çoğaltacağız” diye konuştu. 

Bakan Kasapoğlu, Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 6’sı altın, 2’si gümüş, 8’i bronz olmak üzere 16 madalya kazanan Milli Güreşçiler ile bir araya geldi. Bakanlık Merkez binada gerçekleşen kabulde, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcıları Hamza Yerlikaya ve Sinan Aksu, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan ile Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ile milli güreşçiler ve antrenörleri yer aldı. 

Bakan Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada, Avrupa Güreş Şampiyonası’nda elde edilen başarılar sayesinde çok güzel bir hafta sonu geçirdiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Hepinizi tebrik ediyorum. Her arkadaşımı ayrı ayrı kutluyorum. Sizler bizim gururumuz oldunuz. İnşallah bundan sonraki süreçte de sizleri hem desteklemeye hem sizlerin yanında olmaya hem de sizlerle gurur duymaya devam edeceğiz. Buna inancımız tam. Önümüzde çok önemli bir olimpiyat var. Bu olimpiyata yönelik de hazırlıklar güzel gidiyor. Hem federasyonumuzu, başkanımızı, yöneticilerimiz, antrenörlerimizi, teknik heyetimizi, siz değerli sporcularımız ve emeği olan tüm camiamızı tebrik ediyorum. Rabbim sizleri nazarlardan esirgesin. İnşallah daha büyük başarılarla hep birlikte buluşmak ümidiyle.”

“Sadece başarı değil kişilikte çok önemli, güreşçilerimizi hep örnek gösteriyorum”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın spora çok önem verdiğini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Bu anlamda çok şanslıyız. Spor bizim için son 17 yılda ayrı bir devrim alanı oldu. Sizlerin bu başarıları da inşallah bu işi taçlandıracak. Son 17 yılda sporda tesisleşmeye yapılan yatırımlar devasa. Bu anlamda da Sayın Cumhurbaşkanımıza şükran borçluyuz. Biz de inşallah bu yatırımların karşılığını sizler gibi başarılı, değerli sporcularımızla alacağız. Sizler hem sportif anlamda başarılı hem de karakter olarak her biriniz ayrı arkadaşlarımızsınız. Tüm ekibi de takdire şayan görüyorum. Spor bütündür. Sadece başarı anlamında değil, kişilikte çok önemli. Bu vesileyle sizleri, güreş camiamızı, sporcularımızı hep örnek gösteriyorum. Bu örnekleri daha da çoğaltacağız. İmkanları genişleteceğiz” diye konuştu.  

Bakanlık olarak her zaman güreş camiasının yanında olacaklarını ifade eden Bakan Kasapoğlu, şunları söyledi:

“Geçen hafta Bükreş’teki manzara benim için heyecan verici anlardı. Bu anları inşallah çoğaltmak nasip olur. Bayrağımızı dalgalandırmak, istiklal marşımızı dinletmek gerçekten ayrı bir gurur. Bu gururu bizlere yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bizler de bakanlık olarak her zaman sizlerin yanınızda olacağız.”

Sporcu ve antrenörlerle yakından ilgilenerek sohbet eden Bakan Kasapoğlu, daha sonra takım halinde kazanılan kupalarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.