GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN KULÜPLERİ RAHATLATACAK KARAR: ‘’STADYUM VE SPOR SALONLARINDAN KİRA ALINMAYACAK’’

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ertelenen futbol, voleybol, basketbol ve hentbol karşılaşmalarının yapılacağı stadyum ve spor salonları ile faaliyetleri durdurulan spor tesisleri içerisinde bulunan ve gelirini yalnızca bu karşılanmalardan, organizasyona katılanlardan ve seyircilerden elde eden ticari ünitelerden kira bedeli alınmayacağını duyurdu.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN TOKYO 2020 AÇIKLAMASI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmesi kararını, “Sporcularımızın, spor camiamızın hiçbir kayba maruz kalmaksızın, daha güçlü bir şekilde olimpiyatlarda ve ertelenen tüm spor müsabakalarında iddialarını en güzel şekilde ortaya koyacaklarına inanıyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

  Haberi Oku

  FUTBOL, BASKETBOL, VOLEYBOL VE HENTBOLDA LİGLER ERTELENDİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle futbol, basketbol, voleybol ve hentbol liglerinde müsabakaların durdurulduğunu açıkladı.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU, KORANAVİRÜS ÖNLEMLERİNİ AÇIKLADI

  Koronavirüs ile ilgili yeni önlemleri kamuoyu ile paylaşan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gençlerimiz ve sporcularımız başta olmak üzere, bütün vatandaşlarımız için 7 gün 24 saat tetikte olmaya devam edeceğiz" dedi.

  Haberi Oku

  24 VAKIF ÜNİVERSİTESİYLE DAHA PROTOKOL İMZALADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı uluslararası seviyede başarı kazanan elit sporcuların vakıf üniversitelerinde tam burslu okuyabilmesiyle ilgili 24 vakıf üniversitesiyle daha protokol imzaladı.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN “KORONAVİRÜS” ÖNLEMLERİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Mart - Nisan aylarında kota müsabakalarına yönelik olmayan 80'den fazla yurt içi ve dışındaki organizasyonu ertelediklerini açıkladı. Bakan Kasapoğlu, maçların seyircisiz oynanmasının gündemde olmadığını söyledi.

  Haberi Oku

  MİLLİ SPORCULARA BURS VERECEK VAKIF ÜNİVERSİTELERİNİN SAYISI 50'YE ÇIKIYOR

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, başarılı milli sporculara yüzde 100 burs veren vakıf üniversitesi sayısının artacağı müjdesini vererek, “Birinci eğitim döneminde vakıf üniversiteleriyle ilgili bir anlaşma yaptık. 28 vakıf üniversitesi, başarılı milli sporculara yüzde 100 burs verecek. Perşembe günü yeni bir protokolle 28'i 50'ye çıkarıyoruz” dedi.

  Haberi Oku

  “ENGELLİ SPORCULARIMIZIN BAŞARILARIYLA İFTİHAR EDİYORUZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, engelli gençlerin hayatlarını kolaylaştırmak için her türlü çabayı gösterdiklerini ifade ederek, bakanlık olarak engelli gençlerin spora yönlendirilmesini önemsediklerini vurguladı.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU, TÜRKİYE KUPASI ŞAMPİYONU FENERBAHÇE’Yİ TEBRİK ETTİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, basketbolda Kadınlar Türkiye Kupası’nı kazanan Fenerbahçe Öznur Kablo’yu kutladı.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN VALİLİKLERE '6222' GENELGESİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 81 il valiliğine bir genelge göndererek, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’da yer alan hükümlerin titizlikle uygulanmasını istedi.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN İBRAHİM ÇOLAK’A ‘GEÇMİŞ OLSUN’ ZİYARETİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yaşadığı sakatlık sonucu ameliyat olan milli cimnastikçi İbrahim Çolak’ı hastanede ziyaret etti.

  Haberi Oku

  TÜRK SPORUNUN YENİ YOL HARİTASI İÇİN SONA GELİNDİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı’nda oturumları yöneten moderatörler ile bir değerlendirme toplantısı yaptı. Bakan Kasapoğlu, çalıştayın sonuç raporunun yakın zamanda açıklanacağını bildirdi.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU ÖZEL SPORCULARLA BULUŞTU

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile özel sporcular, asker selamı vererek Bahar Kalkanı Harekatı'nı yürüten Mehmetçiğe destek oldu.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN TAZİYE MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İdlib'de rejim kuvvetlerinin Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına yönelik saldırısında şehit olan askerlerimiz için başsağlığı mesajı yayımladı.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU, DÜNYA ŞAMPİYONU ESRA BAYRAK’I KUTLADI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Virtüs Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda 60 metre finalinde altın madalya kazanan özel sporcu Esra Bayrak ile Kadınlar 4x200 metre bayrak yarışında dünya üçüncülüğünü elde eden Milli Takımımızı tebrik etti.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER