<!--<![endif]--> Get Adobe Flash player <!--[if !IE]>-->  
 
SPOR TIRI YOLA ÇIKTI

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliğinde geçen yıl başlatılan 'Gelin Spor Yapalım Tek Galibi Dostluk Olsun Projesi' kapsamında hazırlanan Spor TIR'larını Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç uğurladı.

Geçtiğimiz yıl 83 günde 10 bin kilometreden fazla yol kat eden Spor TIR'ları, bu yıl Karabük'te başlatacağı ziyaretlerini 32 ilde sürdürecek.

TIR'lar yola çıkmadan önce Bakanlık Merkez Binası önünde düzenlenen törende konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bu etkinliğin ülke sporuna katkılar sağlayacağını, spora ilgi duyanların çeşitli spor branşlarıyla tanışacağını söyledi.

Geçen yıl çok ciddi katılım sağlanan organizasyona, bu yılki katılımın daha da artacağını ifade eden Kılıç, "Sporun gelişmesinde amatör sporların çok önemli katkısı var. Çünkü sporda başarının ve spor ruhunun temelinde amatör bir aşk yatar" dedi.

Törene katılan gençlerden kendilerine sunulan imkanları sonuna kadar kullanmalarını isteyen Bakan Çağatay Kılıç, şöyle konuştu:
"Biz sizler için gece gündüz demeden çalışıyoruz. İmkanları size ulaştırmak hatta önünüze kadar getirmek için neler yaptığımızı biliyorsunuz. Bizler için sizler çok kıymetlisiniz. Belki çok klişe ama bugünün küçükleri yarının gençleri, büyükleri… Ama sadece yarını düşünmek bize yakışmaz, çünkü gençlerimizin bugüne katacakları da çok şey var. Hatta çocuklarımızın bugüne katacağı çok şey var. Bu yüzden herkesin üzerine düşen sorumluluğu en iyi şekilde değerlendirmesi gerekir. Her bireyin önünün açılması, geleceğe emin adımlarla yürümesi için hepimize iş düşüyor."

500 BİN ZİYARETÇİ HEDEFİ

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan da, sporun tabana yayılması anlamında organizasyonun önemli bir misyon üstlendiğini söyledi. Geçen yıl ilk kez yola çıkan Spor TIR'larının 247 bin kişiye ulaştığını belirten Baykan, bu yıl 500 bin barajını aşmayı hedeflediklerine işaret etti.

Bakan Çağatay Kılıç, konuşmaların ardından modern tesisleri aratmayan portatif müsabaka alanlarını gezerek, sporcularla sohbet etti. Bakan Çağatay Kılıç, basketbol salonunda basket attı, davetlilerle Spor TIR'larını uğurladı.