KARANTİNA SÜRECİ SONA ERDİ, YURTLAR ÖĞRENCİLER İÇİN HAZIRLANIYOR

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, pandemi sürecinde 76 ildeki 177 bakanlık yurdunda, dünyanın 97 farklı ülkesinden gelen toplamda 77 bin 441 vatandaşa ev sahipliği yaptıklarını bildirdi.

  Haberi Oku

  “SATRANCIN ÇITASINI HER GÜN YUKARI ÇIKARTACAĞIZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull'un ortaklaşa düzenlediği ve bu yıl ilk kez çevrim içi olarak gerçekleştirilen Red Bull Chess Masters finaline katıldı. Bakan Kasapoğlu, “Geçirdiğimiz bu zor günlerde bu turnuvanın başarıyla düzenlenmesi bizleri mutlu etti. İnşallah satrancın çıtasını federasyonumuz ile birlikte daha da yukarı taşıyacağız” dedi.

  Haberi Oku

  "EN BAŞARILI OLİMPİYATLARA ADAYIZ"

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle gelecek yıla ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye adına en başarılı organizasyonu geçirmeye aday olduklarını söyledi.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN NİHAT ÖZDEMİR’E ‘GEÇMİŞ OLSUN’ TELEFONU

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sol omzundan operasyon geçiren Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’i telefonla arayarak geçmiş olsun temennisinde bulundu.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU FETİH KUPASI OKÇULUK YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençler ve sporcularla her alanda zirveye oynayacaklarını belirterek, “Bakanlık olarak arkadaşlarımızla, tüm paydaşlarımızla sporumuzu yarınlara taşımaya, gençler için üretmeye, taş üstüne taş koymaya devam edeceğiz. İnşallah bu kutsal emaneti ilelebet payidar kılacağız. Fethin 567. yılı kutlu olsun” dedi.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN KULÜPLERİ RAHATLATACAK KARAR: ‘’STADYUM VE SPOR SALONLARINDAN KİRA ALINMAYACAK’’

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ertelenen futbol, voleybol, basketbol ve hentbol karşılaşmalarının yapılacağı stadyum ve spor salonları ile faaliyetleri durdurulan spor tesisleri içerisinde bulunan ve gelirini yalnızca bu karşılanmalardan, organizasyona katılanlardan ve seyircilerden elde eden ticari ünitelerden kira bedeli alınmayacağını duyurdu.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN TOKYO 2020 AÇIKLAMASI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmesi kararını, “Sporcularımızın, spor camiamızın hiçbir kayba maruz kalmaksızın, daha güçlü bir şekilde olimpiyatlarda ve ertelenen tüm spor müsabakalarında iddialarını en güzel şekilde ortaya koyacaklarına inanıyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

  Haberi Oku

  FUTBOL, BASKETBOL, VOLEYBOL VE HENTBOLDA LİGLER ERTELENDİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle futbol, basketbol, voleybol ve hentbol liglerinde müsabakaların durdurulduğunu açıkladı.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU, KORANAVİRÜS ÖNLEMLERİNİ AÇIKLADI

  Koronavirüs ile ilgili yeni önlemleri kamuoyu ile paylaşan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gençlerimiz ve sporcularımız başta olmak üzere, bütün vatandaşlarımız için 7 gün 24 saat tetikte olmaya devam edeceğiz" dedi.

  Haberi Oku

  24 VAKIF ÜNİVERSİTESİYLE DAHA PROTOKOL İMZALADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı uluslararası seviyede başarı kazanan elit sporcuların vakıf üniversitelerinde tam burslu okuyabilmesiyle ilgili 24 vakıf üniversitesiyle daha protokol imzaladı.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN “KORONAVİRÜS” ÖNLEMLERİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Mart - Nisan aylarında kota müsabakalarına yönelik olmayan 80'den fazla yurt içi ve dışındaki organizasyonu ertelediklerini açıkladı. Bakan Kasapoğlu, maçların seyircisiz oynanmasının gündemde olmadığını söyledi.

  Haberi Oku

  “ENGELLİ SPORCULARIMIZIN BAŞARILARIYLA İFTİHAR EDİYORUZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, engelli gençlerin hayatlarını kolaylaştırmak için her türlü çabayı gösterdiklerini ifade ederek, bakanlık olarak engelli gençlerin spora yönlendirilmesini önemsediklerini vurguladı.

  Haberi Oku

  MİLLİ SPORCULARA BURS VERECEK VAKIF ÜNİVERSİTELERİNİN SAYISI 50'YE ÇIKIYOR

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, başarılı milli sporculara yüzde 100 burs veren vakıf üniversitesi sayısının artacağı müjdesini vererek, “Birinci eğitim döneminde vakıf üniversiteleriyle ilgili bir anlaşma yaptık. 28 vakıf üniversitesi, başarılı milli sporculara yüzde 100 burs verecek. Perşembe günü yeni bir protokolle 28'i 50'ye çıkarıyoruz” dedi.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU, TÜRKİYE KUPASI ŞAMPİYONU FENERBAHÇE’Yİ TEBRİK ETTİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, basketbolda Kadınlar Türkiye Kupası’nı kazanan Fenerbahçe Öznur Kablo’yu kutladı.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN VALİLİKLERE '6222' GENELGESİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 81 il valiliğine bir genelge göndererek, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’da yer alan hükümlerin titizlikle uygulanmasını istedi.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER