Yunus Akgül

Görev Dönemi  : 02.12.2008 - 09.09.2011 
Ünvanı : Gençlik ve Spor Genel Müdürü

08 Ağustos 1965’te Kastamonu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlayarak, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünden mezun oldu.

Öğrenim hayatına devam ederken birçok gazete ve haber dergisinde foto muhabiri, muhabir, editör ve bölüm şefi olarak görev yaptı. Gazetecilik yaptığı dönemde bir gazetenin Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu.

1994 yılında başladığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı görevini 6 yıl sürdürdü. Aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. Avrasya Maratonu’nu düzenleyen çekirdek kadroda yer aldı.

15/03/2003-14/09/2004 tarihleri arasında Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü’nde Müşavir ve ardından Başbakanlık Basın Danışmanlığı’nda Basın Müşaviri oldu.

1. Karadeniz Oyunları Organizasyon Komitesi Başkanlığı olmak üzere birçok sportif organizasyonda önemli görevler üstlenen Akgül, Temmuz 2008'de, 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Spor Oyunları Genel Koordinatörü oldu.
Aralık 2008'de ise Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Yunus Akgül; evli ve 2 çocuk babasıdır.
 

 
ÜYESİ OLDUĞU SOSYAL KURUMLAR
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti
Dünya Spor Yazarları Birliği (AIPS kartı sahibi) 
Türkiye Spor Yazarları Derneği
İstanbul Gazeteciler Derneği
Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı